Loading…

Qyteti dhe zyrja e babadimrit

  • 20/12/2016 | 19:51

Qyteti dhe zyrja e babadimrit

Në veri të Finlandës, përkatësisht në fshatin Rovaniemi vend i cili është dy mijë kilometra larg nga poli i veriut jeton babadimri!

Ai këtë vit ka marrë rreth 12 milion letra, 700.000 kartolina nga të gjith fëmijët e botës.


1. Babadimri në sajën e tij duke u përgatitur për Krishtlindje, Finlandë.
The Wider Image: Visiting Santa in Lapland

2. Babadimri duke pranuar letrat nga fëmijët
The Wider Image: Visiting Santa in Lapland

3.Zyrja e babadimrit në Rovaniemi, Finlandë The Wider Image: Visiting Santa in Lapland

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë