Loading…

Qytetari nuk arrin të ndalet në vend në momentin kur e sinjalizon policia

  • 08/06/2021 | 08:24

Qytetari nuk arrin të ndalet në vend në momentin kur e sinjalizon policia

Rastet e fundit të dy aksidenteve në Koshare dhe në vendin e njohur si “Kroi i Mbretit”, ku mbetën të vdekur pesë persona i ka mobilizuar Policinë e Kosovës që të nis patrullimet edhe me makina civile dhe radarë në të gjitha magjistralet dhe autostradat e vendit.


Organet e rendit do të jenë të pakompromis ndaj shkelësve të ligjit në trafik dhe nuk do të kenë tolerancë.

Një rast paksa i çuditshëm ka ndodhur në magjistralen Prishtinë – Pejë, konkretisht në fshatin Bresje.

Një qytetar me makinën e tij nuk ka arritur të ndalet në vend, në momentin kur policia i ka dhënë sinjal që të ndalet, raporton klankosova.

Shpejtësia e lejuar në këtë zonë është 80 km/h.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë