Loading…

Qytetarët vendosin lule para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje

  • 23/11/2021 | 17:12

Qytetarët vendosin lule para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje

Para Ambasadës së Maqedonisë në Sofje, qytetarët vendosën lule të freskëta në shenjë ngushëllimi për qytetarët e rënë maqedonas.


Të paktën 45 persona kanë vdekur pasi një autobus është aksidentuar dhe është djegur në Bullgarinë perëndimore, në autostradën “Struma”.

Në mesin e viktimave ka edhe fëmijë.

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e Maqedonisë së Veriut të shpallet tri ditë zie për shkak të aksidentit të autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona.

Për shkak të aksidentit tragjik të gjitha Ambasadat e Maqedonisë së Veriut dhe Misionet jashtë vendit i ulën flamujt në gjysmë shtizë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë