Loading…

Qytetarët sot mund të vaksinohen edhe në sheshin ‘Zahir Pajaziti’, MSH: Shfrytëzojeni këtë mundësi

  • 22/10/2021 | 08:09

Qytetarët sot mund të vaksinohen edhe në sheshin ‘Zahir Pajaziti’, MSH: Shfrytëzojeni këtë mundësi

Vaksinën antiCOVID-19 qytetarët e Kosovës do të mund ta marrin sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

Vaksinimi antiCOVID-19 në shesh do të filloj në ora 10:00 për të vazhduar kështu deri në orën 17:30.

Për mundësinë e vaksinimit në shesh, e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, me ç’rast u është bërë thirrje qytetarëve që të shfrytëzojnë këtë mundësi për vaksinim.

Ministria e Shëndetësisë i njofton qytetarët se ditën e premte, nga ora 10:00-17:30, të gjithë të interesuarit për vaksinim kundër COVID-19, mund të vaksinohen nga ekipet mobile të vaksinimit në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

“Ministria u bën thirrje qytetarëve që të shfrytëzojnë edhe këtë mundësi shtesë për t’u vaksinuar kundër COVID-19, si rrugën më të sigurt për parandalimin e infektimit nga COVID-19. Një praktikë e këtillë do të fillojë së shpejti edhe në komuna të tjera të Kosovës. MSh falënderon Forcat e Sigurisë së Kosovës (FSK) për mbështetje për aksionin e nesërm të vaksinimit në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në Prishtinë”, u tha në njoftimin e MSh-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë