Loading…

Përfundon protesta për Haradinajn

  • 21/01/2017 | 12:39

Përfundon protesta për Haradinajn

E plotësuar:

Ka përfunduar protesta në përkrahje të Ramush Haradinajt, e thirrur nga OVL e UÇK’së. Në tubim morën pjesë mijëra qytetarë.

Pjesëmarrësve iu është drejtuar edhe Fatmir Limaj, kryetari i Nisma për Kosovën, dhe Ardian Gjini i AAK’së.


Ka filluar protesta gjithëpopullore e organizuar nga Organizatat e dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po protestojnë në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt.

16237540-10208093958328951-420226686-nKa nisur grumbullimi i qytetarëve para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës, në protestën që kërkon lirimin e ish-komandantit të Zonës Operative të Dukagjinit, ish-kryeministrit e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Mijëra njerëz i janë përgjigjur thirrjes së shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kryetari i OVL-së, Hysni Gucati, ka thënë të premten se “protesta do të organizohet për mbrojtjen e vlerave të luftës dhe në mbrojtje të gjeneralit”./gazetametro.net

16231073_10211201388661764_1443962476_o

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë