Loading…

Qorolli: Kancelari austriak na bëri me dije se s’ka viza…

  • 06/11/2018 | 19:10

Qorolli: Kancelari austriak na bëri me dije se s’ka viza…

Vigan Qorolli, njohësi i të drejtës ndërkombëtare, në një intervistë për KTV, ka komentuar deklaratat e kancelarit gjerman, Sebastian Kurz gjatë vizitës së tij në Kosovë.


Qorolli ka thënë se deklaratat e kancelarit austriak dëshmojnë se nuk do të ketë liberalizim vizash, transmeton gazetametro.net

“Procesi i shtetndërtimit në Kosovë në katër vjetët e fundit ka stagnuar. Disa shtete të perëndimit janë të pasigurta se cila është kahja e Kosovës. Deklarata e Kurzit diplomatikisht është korrekte.

Pastaj deklaratat se Kosova ka probleme të brendshme strukturore dhe Kosova nuk po i arrin për shkak të elitës politike dhe se gjyqësori nuk po funksion i pavarur pasi politika po ndërhyn në të, por liberalizimi i vizave është i pasigurt pasi BE-ja është e dobët për shkak të BREXIT-it dhe refugjatëve.

Deklarata e tij e vërteton se nuk do të ketë liberalizim vizash”, ka thënë Qorolli. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë