Loading…

Qindra njerëz të interesuar për ta ndjekur gjykimin Drenica 1 (Foto)

  • 20/06/2017 | 10:11

Qindra njerëz të interesuar për ta ndjekur gjykimin Drenica 1 (Foto)

Kanë mbetur më pak se gjysmë ore kur edhe pritet të fillojë seanca gjyqësore për ish-komandantët e UÇK-së, Sylejman Selimi dhe Sami Lushtakut.


Lushtaku dhe Selimi do të dalin sot para Gjykatës Supreme, e cila njihet edhe si shkalla e fundit e gjykatës në vend.

Ndryshe në korridoret e objektit të Gjykatë Supreme vërehet interesim i madh për të ndjekur këtë seancë që njihet ndryshe si rasti ‘Drenica I’.

Selimi dhe Lushtaku janë dënuar më parë nga drejtësia për kinse krime lufte, por që avokatët dhe të akuzuarit kanë pretenduar se në asnjë rast nuk është dëshmuar asnjë prove ndaj tyre dhe as ndaj asnjë ish-pjesëtari të UÇK-së të cilët janë dënuar në rastin e njohur si Grupi i Drenicës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë