Loading…

Qeveritarët darkojnë në Vatikan (Foto)

  • 31/01/2017 | 21:59

Qeveritarët darkojnë në Vatikan (Foto)

Delegacioni i Kosovës, që po merr pjesë në Forumin për Investime dhe Tregti Kosovë-Itali, ka pasur një darkë të veçantë në Vatikan.


Siç ka njoftuar zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi, i cili po ashtu është pjesë e delegacionit, kryeministri Isa Mustafa, një pjesë e kabinetit qeveritar, Ipeshkvi i Kosovës dhe Ipeshkvi i Tivarit, kanë pasur një darkë, ku kanë biseduar për çështje të rëndësishme për Kosovën.

Postimi i zëvendëskryeministrit Kelmendi:

Kryeministri Mustafa, kolegë nga kabineti Qeveritar, Ipeshkvi i Kosovës dhe Ipeshkvi i Tivarit. Bisedë e gjerë për çështje me rëndësi për qytetarët e Kosovës. Darkë e organizuar nga Ipeshkvia e Kosovës në Romë.

20170131212818325646

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë