Loading…

Qeveria ua paguan shpenzimet e vizitave familjarëve të të akuzuarve nga Specialja

  • 22/02/2017 | 13:08

Qeveria ua paguan shpenzimet e vizitave familjarëve të të akuzuarve nga Specialja

Ministria e Drejtësisë ka hartuar draftin e udhëzimit administrativ për mbështetjen financiare të të afërmve të personave të akuzuar nga Gjykata Speciale.


Në këtë udhëzim parashihet që të paguhen shpenzimet e udhëtimit dhe qëndrimit për deri në katër familjarë të një të akuzuari njëkohësisht, për vizita që janë të rregulluara në çdo dy muaj – përveç nëse i akuzuari është i sëmurë, njofton Klan Kosova.

Krejt procesi do të mbikëqyret nga një komision ku do të marrin pjesë zyrtarë të institucioneve, ndërsa familjarët do t’i raportojnë shpenzimet e tyre tek ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë