Loading…

Qeveria po i paraqet si fitore rezultatet e dëmshme

  • 04/02/2017 | 19:37

Qeveria po i paraqet si fitore rezultatet e dëmshme

Kryetari i subjektit politik, NISMA për Kosovën, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit rreth marrëveshjes së palëve për rrëzimin e murit në veri të Mitrovicës.


Përmes një publikimi në rrjete sociale, Limaj ka thënë se partitë e koalicionit qeveritar po tentojnë që rezultatet e tyre të dëmshme nga politikat e tyre ‘të ja servojnë popullit si fitore’.

“Nuk ka politikë më të mbrapsht dhe më të rezikshme se sa kjo: Prodho dëme, e pastaj sanimin e atyre dëmeve të tentosh për ta shitur sikur të arritur, vetëm për ti shpëtuar ndëshkimit për dëmin e prodhuar/shkaktuar.

Kjo është ajo që po e bëjnë Hashimi e Isa”, ka shkruar ish-zyrtari i lartë i PDK’së. /gazetametro.net

untitled

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë