Loading…

Qeveria nuk shqetësohet nga ‘kërcënimet’ e Listës Serbe

  • 19/12/2016 | 08:10

Qeveria nuk shqetësohet nga ‘kërcënimet’ e Listës Serbe

Qeverisë së Kosovës nuk i bëjnë përshtypje kërcënimet e partnerit të koalicionit – Listës Serbe, dhe paralajmërimet se nuk do të kalojë pa pasoja shkarkimi i ministrit të pushtetit lokal, Ljubomir Mariq.


Shkarkimi i ministrit Mariq nga ana e kryeministrit Isa Mustafa ka shkaktuar kundërthënie e përplasje brenda partnerëve të koalicionit.

Derisa zyrtarë të kabinetit Mustafa thonë se shkarkimi i Mariqit është bërë në konsultim me Listën Serbe, përfaqësues të kësaj të fundit e kanë mohuar një gjë të tillë, shkruan sot Koha Ditore.

Bajram Gecaj, këshilltar i kryeministrit Mustafa, njëherësh zëvendësministër i Pushtetit Lokal, ka thënë se koalicioni nuk do të rrezikohet, sepse shkarkimi i shefit të tij në ministri është bërë në konsultim me Listën Serbe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë