Loading…

Qeveria një minutë heshtje për Musliun dhe Ivanovicin

  • 22/01/2018 | 09:36

Qeveria një minutë heshtje për Musliun dhe Ivanovicin

Qeveria i ka propozuar Kuvendit, kandidatët për anëtarë të bordit të AKP-së. Ndërsa, mbledhja ka filluar me një minutë heshtje për vrasjen e Oliver Ivanovicit. 


Lideri i iniciativës qytetare, ”Liria, Demokracia dhe Drejtësia”, Oliver Ivanoviq u qëllua për vdekje me armë zjarri në mëngjesin e së martës në Veri të Mitrovicës. Ndërsa, policia ende nuk ka të dyshuar për rastin, shkruan Gazeta Metro.

Një minutë heshtje u mbajt edhe për ish-kryetarin e Kuvendit Komunal të Bujanocit Jonuz Musliun.

Mbledhja e Qevrisë, ka filluar në ora 9:00, ndërkohë po mbahet edhe mbledhja e Kryesisë së Kuvendit.

Aty pritet të vendoset edhe se kur do të mbahet seanca në të cilën kryeministri Ramush Haradinaj, do të jetë në interpelancë sipas kërkesës së Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, për ta informuar Kuvendin në lidhje me gjuajtje me armë nga Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës dhe Investimeve Strategjike./gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë