Loading…

Qeveria ndau 5 milionë euro për zgjedhjet e parakohshme

  • 15/05/2017 | 10:22

Qeveria ndau 5 milionë euro për zgjedhjet e parakohshme

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka ndarë 4.9 milionë euro për zgjedhjet e parakohshme, ndërsa 90 mijë e 449 janë ndarë për procesin ankimor për Komisionin për Ankesa dhe Parashtesa për zgjedhjet e parakohshme.


Kryeministri në largim, Isa Mustafa, tha se me këtë u siguruan mjetet për KQZ-në, që procesi të kalojë pa ndonjë pengesë.

Qeveria po ashtu miratoi koncept-dokumentin për qasjen në dokumente publike.

Gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë, janë ndarë edhe 5 mijë e 500 euro për Shoqatat Familjare të të Zhdukurve të Kosovës.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë