Loading…

Qeveria ndan mbi një milion euro për dëmet e shkaktuar nga vërshimet në Suharekë

  • 20/08/2018 | 17:45

Qeveria ndan mbi një milion euro për dëmet e shkaktuar nga vërshimet në Suharekë

Qeveria e Kosovës do të ndajë më shumë se një milion euro për sanimin e dëmeve të shkaktuara nga vërshimet në Suharekë javën e shkuar.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot bashkë me një pjesë të kabinetit qeveritar, vizitoi Suharekën dhe konfirmoi se qeveria që ai udhëheqë do të bëjë sanimin e plotë të të gjitha pasojave.

Ai nuk ka përmendur shumën, por ministri i Financave, Bedri Hamza njoftoi se do të ndahen 1.1 milion euro, teksa komuna ka ndarë 430 mijë euro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë