Loading…

Qeveria Mustafa lindi dhe po shkon me mosbesim

  • 10/05/2017 | 11:53

Qeveria Mustafa lindi dhe po shkon me mosbesim

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në fjalimin e tij në përkrhahje të mocionit për rrëzimin e qeverisë ka thënë se Qeveria Mustafa, ka ardhur me mosbesim dhe po shkon me mosbesim.


Ai ka thënë se qysh në fillim kjo qeveri ka qenë në shërbim të vetin e jo në shërbim të qytetarëve.

“Isa Mustfa e mati Kosovën, shkoj fshat më fshat dhe i mori votat me një strategji dhe kjo ishte që ekziston një bandë kriminale si Thaçi dhe Veseli. Cila është zgjidhja?- T’ia jepini voton Isës Mustafën e ky t’ia çoj Veslit që e kemi në krye të SHIK-ut. Njërin prej tyre e bëri kryeparlamentar e njërin president e vetë të bëhet kryeminitsër fillon dhe përfundon në kolltuk”, tha ndër të tjerash Konjufca.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë