Loading…

Qeveria ka kursyer mbi 24 milionë euro gjatë këtij viti

  • 28/12/2016 | 10:34

Qeveria ka kursyer mbi 24 milionë euro gjatë këtij viti

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë,  ministri i Financave Avdullah Hoti ka bërë të ditur se gjatë vitit 2016, janë kursyer mbi 24 milionë euro.

Ndërsa ai tha se këto mjete do të shpërndahen nëpër komuna e investime kapitale dhe në ndërmarrje publike që janë financiarisht më të dobëta./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë