Loading…

Qeveria ka injoruar Gjakovën

  • 03/01/2017 | 10:01

Qeveria ka injoruar Gjakovën

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se komuna që ajo drejton gjatë vitit 2016 -të është injoruar nga Qeveria e Kosovës.


Sipas Kusari-Lilës ky injorim ka ndikuar që shumë projekte jetike të bllokohen për komunën e Gjakovës.

“Zhvillimet politike në qendër kanë pasur ndikim të madh në nivelin lokal. Gjakova është injoruar nga Qeveria e Kosovës, e cila i ka përkrahur komunat që janë pjesë e partive të pushtetit”, tha Kusari-Lila.

Ai thotë se u bllokua projekti i hyrje-daljeve të qytetit, Aeroporti i Gjakovës me asete në vlerë prej 9 milionë eurosh, donacioni nga KFOR-i italian, si dhe shfrytëzimi i hapësirës për parkun industrial.

Kusari Lila, ka folur edhe për partinë e re që e kanë paralajmëruar se do ta prezantojnë shumë shpejt, në të cilën ajo është bashkëthemeluese me deputetin tashmë të pavarur, Ilir Deda, të cilat i ka thënë në një invervistë në gazetën Epoka e Re.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë