Loading…

Qeveria i jep 150 mijë euro për rastin Axos

  • 21/12/2016 | 11:53

Qeveria i jep 150 mijë euro për rastin Axos

Ministri i Zhvillimit Ekonomik Blerand Stavileci,  tha se është identifikuar nevoja e domosdoshme për vlerësimin e dëmit për privatizimin e PTK-së,  sa i përket privatizimit të saj dhe çështjes AXOS.

Ferat Shala zëvendësministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, foli para kabinetit qeveritar për çështjen e ndotjes së ajrit.

“Ministria ka marrë masa adekuate dhe po përcjellim situatën. Çështja e ajrit nuk është situate e mirë. Por në parim nuk ka ndodh vetëm në këtë vit, por ky është një proces që na ka përcjellë gjatë kohës së pasluftës. Ne kemi marrë masa kemi ngrit trupa të veçanta. Kemi identifikuar burimet e ndotjes dhe kërkoj bashkërendim të forcave institucionale që te ndikojnë në zbutjen e kësaj problematike”, u shpreh ai.

Ai  kërkoi koordinim të ministrive relevante që t’i kryejnë detyrat në kuadër të legjislacionit.

Gjatë kësaj mbledhje qeveria ka miratuar edhe draft kodin  e drejtësisë për të mitur dhe draft strategji të tjera.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë