Loading…

Qeveria i ankohet BE’së për Serbinë

  • 26/11/2016 | 08:08

Qeveria i ankohet BE’së për Serbinë

Qeveria e Kosovës i është ankuar Bashkimit Evropian për strukturat ilegale që Serbia i mban, e në disa raste edhe i forcon në Kosovë.

E ka bërë këtë në raportin periodik mbi zbatueshmërinë e marrëveshjeve të arritura në dialogun e Brukselit, shkruan sot Koha Ditore.

Raporti është përcjellë të premten në kryeqendrën e BE-së. Ai përfshin periudhën nga 16 qershori deri më 25 nëntor të vitit 2016.

Në të janë paraqitur vlerësimet zyrtare të Qeverisë mbi progresin dhe sfidat në procesin e zbatimit të marrëveshjeve të arritura me Beogradin zyrtar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë