Loading…

Qeveria e Kuvendi i ri, demarkacionin prioritet

  • 29/06/2017 | 08:47

Qeveria e Kuvendi i ri, demarkacionin prioritet

Qeveria dhe Parlamenti i ri i Kosovës, të cilat ministrja në detyrë e Integrimit Evropian, Mimoza Ahmetaj, pret që të formohen së shpejti, do t’i japin fund vonesës së ratifikimit të Marrëveshjes për Kufirin me Malin e Zi.


Në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” në Dubrovnik, ku ministrja Ahmetaj po merrte pjesë në diskutimit e raportit dhe të gjeturave të Këshillit për Bashkëpunim Rajonal (RCC), ajo ka thënë se pret që edhe Kosova, megjithëse me vonesë, të përfitojë nga liberalizimi i vizave shumë shpejt.

Më tutje, gjatë bisedës ministrja Ahmetaj ka folur edhe për dialogun Kosovë- Serbi, formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe dhe tregut të përbashkët rajonal.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë