Loading…

Qeveria e Kosovës merr një çmim në Turqi (Foto)

  • 13/02/2017 | 20:32

Qeveria e Kosovës merr një çmim në Turqi (Foto)

Qeveria e Kosovës është vlerësuar me çmimin si “Qeveria më e mirë në Evropën Juglindore për mbështetjen e ndërmarrësisë”.


Ky çmim i është ndarë Kosovës gjatë pjesëmarrjes në Forumin Botërorë që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Çmimin e ka pranuar ministrja Hykmete Bajrami, ndërsa lajmi është shpërnda nga Kryeministri Isa Mustafa, në rrjetin social Facebook.

Mustafa shkruan se ky çmim është lajm i mirë për Kosovën, duke pranuar këtë çmim nga “Forumi Botëror i Investitorëve Engjëj” (World Business Angels Forum)./gazetametro.net

cmimi

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë