Loading…

Qeveria e Kosovës dhe Serbia po orkestrojnë spektakle

  • 19/01/2017 | 10:47

Qeveria e Kosovës dhe Serbia po orkestrojnë spektakle

Në seancën e sotme plenare , shefi i Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca tha se Qeveria e Kosovës dhe Serbia po orkestrojnë spektakle, pasi ndalin një tren dhe nuk heqin një mur.

Konjufca ka thënë se situate në veri nuk rregullohet as me largimin e murit atje e as me ndaljen e trenave serb për të hyrë në Kosovë por me shuarjen e strukturave paralele.

“Mungesa e institucioneve të Kosovës atje tregon që ka qenë mungesë e vullnetit të institucioneve të Kosovës dhe tashmë drejtuesit e institucioneve të Kosovës duhet të tregojnë pse nuk ka funksionuar ligji që nga viti 1999 në veri”, tha ai./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë