Loading…

Qeveria e Haradinajt jep 112 mijë euro për Preshevën

  • 28/08/2018 | 15:50

Qeveria e Haradinajt jep 112 mijë euro për Preshevën

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë vendim që të ndajë 112 mijë euro për komunën e Preshevës.


Këto mjete financiare janë ndarë me kërkesë të kësaj komune të banuar me shumicë shqiptare që është në territorin e Serbisë.

Mjetet do të përdoren për ndërtimin e një parku për fëmijë dhe një “Parku të Paqes” në Preshevë.

Në ndërkohë, është bërë e ditur se tërheqja e kësaj shume do të bëhet nga kategoria e mjeteve rezervë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë