Loading…

Qeveria e El Salvador vazhdon luftën kundër bandave të drogës

  • 19/08/2022 | 22:54

Qeveria e El Salvador vazhdon luftën kundër bandave të drogës

Qeveria e El Salvadorit ka zgjatur edhe për një muaj masat emergjente me të cilat po përpiqet të shtypë bandat e rrugës. Masat u prezantuan në fillim të muajit mars dhe u kritikuan nga organizatat e të drejtave të njeriut, megjithëse u miratuan gjerësisht nga qytetarët e atij vendi, transmeton Gazeta Metro.


Masat u prezantuan në fillim të muajit mars dhe u kritikuan nga organizatat e të drejtave të njeriut, megjithëse u miratuan gjerësisht nga qytetarët e atij vendi, shkruan AJB.

Ky vend vuan për dekada me radhë nga kartelet e ndryshme të drogës, të cilat edhe sfidojnë qeverinë me egërsinë e krimeve dhe strukturave organizative që kanë.

El Salvador përvec që vuan nga krimi lokal, ai gjithashtu është bërë një qendër transit e trafiqeve të dorgave të ndryshme të cilat vijnë nga jugu amerikan, e që për destinacion kanë SHBA’të dhe shtetet europiane./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë