Loading…

Qeveria duhet të dorëhiqet

  • 10/12/2016 | 18:18

Qeveria duhet të dorëhiqet

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit, duke thënë se ministrja për Dialog, Edita Tahiri, bashkë me krejt qeverinë e Kosovës duhet të japin dorëheqje, njofton Klan Kosova.

Lekaj qeverinë e ka quajtur “tallëse dhe mashtruese”.

“Të gjitha deklaratat e Edita Tahirit, janë akuj të arktikit për Kosovën e jo flluska bore siç ajo pretendon e deklaron”, ka thënë Lekaj.

“Kryeministri dhe të gjithë vartësit e tij duhet të japin përgjegjësi për dështimet e vazhdueshme dhe dëmet që ia kanë shkaktuar Kosovës dhe qëndrueshmërisë se saj si shtet i pavarur, duke lejuar që Serbia të sjellët siç asaj i bie më së miri për vete, të gjitha në kurriz të Kosovës”.

“Ne edhe sot insistojmë që kjo qeveri me shumë se interpelancë, duhet të dorëhiqet sa ma parë, për të shpëtuar Kosova”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë