Loading…

Qeveria diskuton projekt-rregulloren për lëshimin e certifikatës apostile

  • 14/12/2016 | 10:10

Qeveria diskuton projekt-rregulloren për lëshimin e certifikatës apostile

Qeveria ka diskutuar në mbledhjen e sotme projekt-rregulloren për lëshimin e certifikatës Apostile.

Ministri i Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj tha se përmes kësaj rregulloreje synohet përcaktimi i kushteve procedurale.

“Kosova është bërë pjesë e konventës apostile në korrik të këtij viti. Që nga ajo kohë ne kemi bërë çmos në zbatimin e vulës apostile”, tha Hoxhaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë