Loading…

Qeni udhëton me tren disa orë duke kërkuar pronarin

  • 25/01/2018 | 14:23

Qeni udhëton me tren disa orë duke kërkuar pronarin

Një qen i racës Doberman ka udhëtuar i vetëm me tren për rreth 180 km, madje edhe duke ndryshuar disa stacione për të gjetur pronarin e tij.

Qeni është gjetur i vetëm nga disa të panjohur duke u endur nëpër stacionin e “Birmingham New Street”. Kur e panë, ata kujtuan se ai kishte humbur drejtimin por në fakt qeni ishte nisur me një qëllim të caktuar.

Ata treguan se pasi e dërguan tek veterineri vunë re një mikroçip që tregonte se kishte ardhur nga Hudderfield. Udhëtimi i tij mund të ketë zgjatur rreth 7 orë.

Qeni i pastrehë është marrë nga shoqata “Hilbrae Kennels” në Telford, Shropshire, dhe stafi po përpiqet që ta ribashkojë me pronarët e tij. “Për fat të keq nuk ka numër telefoni në çip,”- shkruan shoqata “Hilbrae Kennels” në Facebook.

Kemi njoftuar të gjithë ata që kemi mundur dhe tani postuam fotografinë për t’i gjetur pronarët. Rasti i tij duket se ka tërhequr vëmendjen e mediave të huaja dhe ka sensibilizuar shoqatat në ndihmë të kafshëve.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë