Loading…

“Qëndrimi amerikan rreth Kosovës ka ndryshuar”

  • 24/08/2018 | 18:18

“Qëndrimi amerikan rreth Kosovës ka ndryshuar”

Kryetari i PSD’së, Shpend Ahmeti, ka deklaruar se qëndrimi amerikan për Kosovën ka ndryshuar.


Shpend Ahmeti reagoi pas deklaratave të Këshilltarit për Siguri Kombëtare të SHBA’së, John Bolton, i cili kishte deklaruar se Amerika nuk do të pengojë Kosovën dhe Serbinë në shkëmbimin e territoreve, transmeton gazetametro.net

Ahmeti tha se kjo deklaratë e Bolton është dëshmi se qëndrimi amerikan për dialogun dhe zgjidhjen Kosovë-Serbi ka ndryshuar.

“Nuk duhet të lejohet as edhe një takim i palëve pa u taku Kuvendi dhe pa diskutu platformë e ekip negociator. Por, Kuvendi i Kosovës ende në pushim!!!”, ka shkruar Ahmeti në Facebook. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë