Loading…

Qëndrimi 10 minuta me femrat e bukura mund të shkaktojë diabet për meshkujt

  • 08/08/2022 | 13:17

Qëndrimi 10 minuta me femrat e bukura mund të shkaktojë diabet për meshkujt

Zbulimet e fundit kanë befasuar të gjithë.


Shpenzimi i pesë minutave me një femër atraktive që është shumë e bukur i rritë nivelet e kortizolit(hormoni trupor i stresit), sipas një studimi nga Universiteti i Valencias.

Efektet janë edhe më të mëdha nëse meshkujt besojnë se femra pranë tyre është “jashtë ligës së tyre” .

Kortizoli prodhohet nga trupi nën stresin fizik apo psikologjik, dhe është i ndërlidhur me sëmundjet e zemrës.

Por, duhet thënë se kortizoli mund të ketë efekte pozitive në doza të vogla, duke e përmirësuar mirëqenien.

Sidoqoftë, nivelet e larta kronike të kortizolit mund ta keqësojnë gjendjen e sëmundjeve të ndryshme, si atyre të diabetit, hipertensionit, impotencës etj.

Pra, keni kujdes kur para vetës keni një femër të bukur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë