Loading…

Qëndrim Biraj nënshkruan kontratë të re me KB Bashkimin

  • 28/09/2020 | 14:13

Qëndrim Biraj nënshkruan kontratë të re me KB Bashkimin

Kapiteni i KB Bashkimit, Qëndrim Biraj, do vazhdojë edhe më tej në këtë pozitë dhe bashkëpunimin me skuadrën nga Prizreni, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit, KB Bashkimi gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur se Qëndrim Biraj ka renovuar kontratën.

“Qëndrim Biraj ka renovuar kontratën me klubin për të vazhduar ta bartë fanellën e portokalltë.

Biraj është bërë kapiten i skuadrës sonë që nga stinori 2014/15 kur ishte vetëm 25 vjeç dhe këtë detyrë do të vazhdojë ta mbajë edhe më tej” – thuhet në njoftimin e klubit prizrenas.

Ndryshe, KB Bashkimi ende nuk ka konfirmuar emrat e basketbollistëve tjerë për sezonin e ri, teksa deri më tani dihet që kryetrajner i tyre do jetë Ilmen Bajra.

Sezoni i ri në Superligën e Kosovës fillon më 28 tetor dhe ‘Arpagjikt’ ndeshjen e parë do e zhvillojnë si vendas me fituesin e ‘[lay-out’-it, përkatësisht me Trepçën ose AS Prishtinën. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë