Loading…

Që nga sot, rriten çmimet për kalim nëpër autostradat e Serbisë

  • 29/07/2019 | 09:43

Që nga sot, rriten çmimet për kalim nëpër autostradat e Serbisë

Që nga dita e sotme, çmimet për kalimin në rrugët e Serbisë janë rritur, 12% do të jetë çmimi më i lartë për kalim në secilën autostradë në shtetin fqinj.

Rritja e çmimit për tarifat u përcaktua nga ndryshimet në Ligjin mbi Tarifat për Përdorimin e Mallrave Publike, e cila u miratua para pak javësh në parlamentin serb.

Çmimet do të variojnë varësisht nga kategoria e automjeteve, shkruan Indeksonline.

Ky vendim pritet të prekë edhe diasporën kosovare të cilët janë në numër të madh që shfrytëzojnë ardhjen në Kosovë përmes autostradave në Serbi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë