Loading…

Putin lëshoi skuadra ‘gjuetarësh’ çeçenë për ta vrarë Zelenskyi

  • 25/02/2022 | 13:19

Putin lëshoi skuadra ‘gjuetarësh’ çeçenë për ta vrarë Zelenskyi

Dje ishte raportuar se trupa çeçene të Kadyrovsky, vasalit të Putin, që kishin hyrë në betejë dhe e kishin pësuar keq, sot u mësua se Putin ka dërguar skuadra vrasësish për të eliminuar zyrtarët e lartë transmeton Gazeta Metro.


Ishte njoftuar se Putin ka lëshuar skuadra vrasëse për të eliminuar presidentin ukrainas Zelenskiy dhe familjen e tij si caku numër një. Në këtë operacion janë edhe zyrtarë tjerë të lartë ukrainas.

Ishte pretenduar se skuadra speciale çeçene ‘gjuetarësh’ janë lëshuar në Ukrainë për të vrarë apo zënë rob zyrtarë të larë ukrainas.

Zelenskiy përgëzoi heroizmin e popullit ukrainas por shtoi se Ukraina është lënë të mbrohet vet./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë