Loading…

Putin dhe Trump janë pajtuar të këmbejnë Kosovën me Krimenë

  • 01/12/2016 | 20:48

Putin dhe Trump janë pajtuar të këmbejnë Kosovën me Krimenë

Një delegacion ukrainas i cili ka vizituar Beogradin, kanë shprehur shqetësimin se presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump dhe ai rus Vladimir Putin janë pajtuar që të këmbejnë Kosovën me Krimenë.  


Refat Cubarov kryetar i grupit parlamentar të tatarëve të Krimesë duke folur për mediat serbe, ka thënë se Rusia do të pajtohet të njohë Kosovën në këmbim të njohjes së Krimesë nga SHBA, transmeton gazetametro.net.

Cubarov i cili këto ditë ka qëndruar në Beograd në kuadër të Asamblesë Parlamentare të Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik të Detit të Zi ka thënë se për këtë ekziston një plan i fshehtë mes amerikanëve dhe rusëve.  /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë