Loading…

Putin arrin në Gjenevë para takimit me Biden: Nga aeroplani vazhdon me limuzinën ruse

  • 16/06/2021 | 12:53

Putin arrin në Gjenevë para takimit me Biden: Nga aeroplani vazhdon me limuzinën ruse

Presidenti rus Vladimir Putin, ka arritur në Gjenevë për të marrë pjesë në samitin ruso-amerikan të mërkurën, transmeton Gazeta Metro.


Bisedimet do të zgjasin gati 5 orë. Konferenca e fundit për shtyp e udhëheqësit rus do të mbahet në orën 19:00.

Sipas shërbimit për shtyp të kreut të shtetit rus, të dy udhëheqësit planifikojnë të diskutojnë kushtet dhe perspektivat për nxitjen e mëtejshme të marrëdhënieve Rusi-SHBA, çështje të stabilitetit strategjik si dhe çështje të ngutshme në agjendën ndërkombëtare, të cilat përfshijnë bashkëpunimin në luftimin e koronavirusit.

Ky do të jetë takimi i parë ballë për ballë midis Putin dhe Biden që kur presidenti i SHBA mori detyrën./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë