Loading…

Pushteti në funksion të fushatës

  • 13/05/2017 | 08:07

Pushteti në funksion të fushatës

Rënia e Qeverisë nëpërmjet mocionit e as shpërndarja e Kuvendit nuk ua ka hequr pushtetin dhe asetet shtetërore njerëzve të PDK-së e të LDK-së.


Veturat zyrtare shihen në aktivitete partiake të tyre, shkruan sot Koha Ditore.

Ndërkaq, nga pozitat zyrtare që janë duke i ushtruar, zyrtarë të këtyre subjekteve që ishin në koalicion po marrin vendime të mëdha për qëllime elektorale.

Këtë po e bëjnë duke shfrytëzuar mungesën e ndonjë norme kushtetuese e ligjore për t’ua kufizuar mandatin anëtarëve të Kabinetit qeveritar dhe atyre të Kryesisë së Kuvendit, të cilët, pas rrëzimit të Qeverisë dhe shpërndarjes së Kuvendit, ushtrojnë funksionet deri në formimin e institucioneve të reja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë