Loading…

Punimet nga KEDS, këto vende do të mbesin pa rrymë nesër dhe pasnesër

  • 27/03/2023 | 18:38

Punimet nga KEDS, këto vende do të mbesin pa rrymë nesër dhe pasnesër

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet.


28.03.2023

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prishtinë

1.

Nga TS 35/10kV Fushë Kosova do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV Depo(Hek) Nakarad  (kodi: 15018006051) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

Vendet: Një pjesë e rrugës “Abdullah Pllana”.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i rrjetit të vjetër 0.4 kV.

2.

TS 110/10 kV Prishtina 6

Nga LP 10kV Blloku 1 Dardania  do te nderprehet:

NS 10/0.4kV TS Blloku 3  (kodi: 19100006022)  prej orës 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: Një pjesë e rr. Enver Gjerqeku, një pjesë e rr. Musine Kokolari, një pjesë e rr. Hamit Haxhija.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i shtyllave të tensionit të mesëm në TS Blloku 3.

Prizren

1.

NS 110/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Studençani 2  (kodi: 32000024 ) prej orës 11:00 -11:10 dhe nga ora 15:30 -15:40

Vendet: fshati Samadaxhë, Studençan dhe Reshtan- një pjesë.

Arsyeja: Krijimi i kushteve të punës pa tension, manipulim me ndarësit.

2.

NS 110/10 kV Theranda

Nga Dalja 10 kV Studençani 2 do të ndërprehet:

TS 10/0.4kV TS Rr e Nepërbishtit (kodi: 32000024006) prej orës 11:00 deri 15:40

Vendet: Një pjesë e fshatit Studençan dhe një pjesë e rr. së Nepërbishtit.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri – ndërrimi i ormanit të NS 10/0.4 Rr e Nepërbishtit 1.

28.03.2023

Punime në projekte investive

Mitrovicë

1.

Nga TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Likovci (kodi: 74000001)  nga ora  09:00 deri ora  10:00

Vendet: Kryshefc, Morinë, Makermal, Polluzha, Shtuticë, Likofci i Ri, Rezallë,Tushillë, Rezallë e Re, Likofci, Obri e Ulët, Murgë, Plluzhinë dhe Ticë.

Arsyeja: Krijimi i kushteve të punës pa tension, largimi i urave të tensionit të mesëm.

2.

TS 110/10(20) kV Skenderaj

Dalja 10 kV Likovci në Stabilimentin  Istogu 1 do të ndërprehen nga ora 09:00 deri ora 17:00 këta  TS-a:

1.         NS 10/0.4kV  Plluzhinë-Kastrati (te Shkolla)            kodi: 74000001008

2.         NS 10/0.4kV Polluzhe-Veliu   kodi: 74000001009

3.         NS 10/0.4kV Shtutice e Re     kodi: 74000001051

4.         NS 10/0.4kV Shtuticë- Shkolla           kodi: 74000001010

5.         NS 10/0.4kV Shtuticë- Lagjja Bilalli  kodi: 74000001060

6.         NS 10/0.4kV Shtuticë- Lagjja Bilalli  kodi: 74000001059

7.         NS 10/0.4kV Plluzhinë-Istogu-1         kodi: 74000001011

8.         NS 10/0.4kV Plluzhinë-Istogu-2         kodi: 74000001012

9.         NS 10/0.4kV Shtuticë-2 Pompat         kodi: 74000001054

Vendet: Plluzhine-Kastrati (te Shkolla), Polluzhe-Veliu, Shtuticë dhe Plluzhinë.

Arsyeja: Projekt investiv, punimet në TS “Istogu 1” në projektin LOT 24.

29.03.2023

Punime në projekte investive

Gjakovë

1.

Nga TS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Ponosheci (kodi: 80080006)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

Vendet: Babaj Bokës, Dallashaj, Devë, Duzhnjë, Gusk, Jahoc, Korenicë, Madanaj, Mejë, Morinë, Nec, Orize, Ponoshec, Popoc, Ramoc, Rracaj, Rrypaj, Sheremet, Shishman dhe Smolicë.

Arsyeja:  Projekte investive, ndërrimi i konzollave dhe izolatorëve nën tension.

29.03.2023

Punime nga pala e tretë

Prishtinë

1.

Nga TS 110/10 kV Prishtina 6 do të ndërprehet:

LP 10kV Radio Kosova (kodi: 19100003)  prej orës 09:00 deri ora 11:00.

Vendet:  Një pjesë e rr. Xhorxh Bush, Katedralja, Radio Kosova, një pjesë e rr. Agim Ramadani, Agjensia e Statistikave të Kosovës, një pjesë e rr. Ilaz Agushi dhe Radio Televizioni i Kosovës.

Arsyeja: Përmirësimi i vërejtjeve të dhëna nga komisioni për pranim teknik vendosja e llamarinës dhe mbajtësit e kabllove.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë