Loading…

Punimet në rrjet nga KEDS: Këto vende do të mbesin pa rrymë

  • 06/02/2023 | 16:42

Punimet në rrjet nga KEDS: Këto vende do të mbesin pa rrymë

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet.


07.02.2023

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Gjilan

1.

Nga TS 110/35/10 kV Vitia do të ndërprehet:

Dalja 10kV Begunca (kodi: 61067010) prej orës 11:00 deri në ora 12:30

Vendet: Beguncë, Lubishtë, Shosharë, Letnicë, Vernakollë dhe Lagjja Arifaj.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri, largimi i shtyllave të demontura 12-metërshe.

08.02.2023

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Ferizaj

1.

Nga  TS 110/35/10kV Lipjan (H09) do të ndërprehet:

NS 35/10kV Shtime  (H04) dhe pa tension mbesin të gjitha daljet 10kV prej orës 11:00  deri në ora 13:00.

Vendet: rrugët: 12 Qershori, 14 Dhjetori, Adem Jashari (një pjesë), Afrim Musliu (një pjesë), Ahmet Kaçiku, Ahmet Shtimja (një pjesë), Anton Çeta, Arben Hyseni (një pjesë), e Prishtinës, e Tiranës, Imer Devetaku, Jetë Hasani, Komandant Kumanova, Lagjja e Pajtimit, Milaim Beka, Ymer Prizreni (një pjesë), Rrethrrotullimi për Godanc, Shaqir Tërshana (një pjesë),  Shefket Muhadini, Sheshi i Dëshmorëve, Sheshi i UÇK-së (një pjesë), Shtime, Smajl Gorani, Sylejman Vokshi (një pjesë), Ymer Prizreni (një pjesë), 2 Korriku (një pjesë), Ahmet Shtimja (dhe sheshi), Imer Devetaku (një pjesë), Kompleksi Memorial Reçak, Qesta e Reçakut, Skender Salihaj (një pjesë), Milaim Beha, Ruzhdi Salihu (një pjesë), Skënderbeu, Sylejman Vokshi (një pjesë), Wiliam Walker, Ramadan Kumanova (një pjesë), Skender Salihaj (një pjesë), Parku Teknologjik (2 konsumatorë komercial) dhe Shtime; fshatrat: Mollopolc, Petrovë, Raçak dhe Shtime (një pjesë), Godanc i Poshtëm dhe Godanc i Ulët, Davidovc, Gjugjaj (Gjurkoc) (një pjesë),  Gjurkoc, Rashincë, Vojnoc, Belincë, Caralevë, Greiçec (një pjesë), Karaçicë (një pjesë), Llanishtë (një pjesë), Pjetërshticë, Rancë (një pjesë), Topillë (një pjesë) dhe Zborc, Gllavicë, Koshare, Lagjja e Salihajve (Poredime) (një pjesë) dhe Lubovci.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri, eliminimi i pikës së nxehtë në hyrjen 35[kV].

08.02.2023

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

Nga TS 35/10 kV Parku i Biznesit do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Llapushnik (kodi: 16023003)nga ora 09:00-09:15 dhe nga ora 16:45-17:00

Vendet: Llapushnik, Orllat, Negroc, Vuqak, Xhurgjicë, Shkolla LLapushnik dhe Kleqkë e Re.

Arsyeja:  Krijimi i kushteve të punës pa tension, manipulim me ndarësit e tensionit të mesëm.

2.

Nga TS 35/10 kV Parku i Biznesit do të ndërprehet:

TS 10/04[kV] Negrovc Llokma (kodi: 16023003056)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

TS 10/04[kV] Negrovc te shkolla(kodi: 16023003057)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

TS 10/04[kV] Vuqak (kodi: 16023003060)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

TS 10/04[kV] Negrovc te Pllavit(kodi: 16023003058)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

TS 10/04[kV] Negrovc te Vargi (kodi: 16023003059)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

TS 10/04[kV] ———————-(kodi: 16023003244)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

TS 10/04[kV] Gani S. Krasniqi (kodi: 16023003246)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

Vendet: Negrovc dhe Vuqak.

Arsyeja:  Projekte investive, ndërrimi i transformatorit dhe energjizimi i rrjetit të ri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë