Loading…

Punimet në rrjet, KEDS tregon cilat zona do të mbesin pa rrymë

  • 06/10/2022 | 16:47

Punimet në rrjet, KEDS tregon cilat zona do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar për punimet e nesërme në rrjet, për shkak të sigurisë në sistem.


Kësisoj disa vende do të mbesin pa energji-elektrike.

07.10.2022

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Pejë

1.

Nga NS 110/10[kV] Istog do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Istog 2 (kodi:54000007) nga ora 13:00 deri 15:00

Vendet: rrugët: 12 Prilli, 2 Korriku, 20 Qershori, Arben Januzaj (një pjesë), Batalioni i Rakoshit, Bajram Gashi, Bujar Visoqi (një pjesë), Burimit (një pjesë), Fehmi Agani, Gazmend Zajmi, Hysni Zajmi, Hysen Bujupi, Lidhja e Prizrenit, Mbreti Bardhyl (një pjesë), Skënderbeu dhe Shaban Mahaj; fshatrat: Dragolevc, Dragolevc i Epërm, Dubravë (një pjesë), Dushkajë, Istog (një pjesë) dhe Istog i Vogël (një pjesë).

Arsyeja: Ndërrimi I GM ne TS-Dubravë Kulla-Ferma me cod-54000007002.

08.10.2022

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prishtinë

1.

TS 220/35/10 kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Livadica (kodi: 14000011) prej ores 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Dumnicë, Shtedim, Mirovc, Livadicë dhe Dogana.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i izolatorëve dhe shtyllave, shtrëngimi i përçueseve.

2.

Në NS 110/10kV Prishtina 6 do të ndërprehet:

TR 1 dhe TR 2 (J04 dhe J13) dhe pa tension mbesin të gjitha daljet 10kV prej orës 11:00 deri në ora 15:00

Vendet: RTK, Kuvendi, Enti i Statistiksve, Fakulteti Fizolofik, Objekti C7 dhe një pjesë e Lagjja Ulpiana, Lagjja Dardani te Santeja, Lagjja e Muhaxherëve, ndërtesa KEDS dhe ndërtesa PTK, Bena-af, një pjesë e Bregut të Diellit dhe Qendra tregtare, KOSTT-Prishtina 6, rrugët: Fehmi LLadrovci, 28 Nëntori, Iljaz Kodra, Tirana, Mujo Ulqinaku, Musinë Kokollari, Xhorxh Bush, Henri Dunant, 17 Shkurti, Agim Ramadani, Egnatia, pjesë e Sheshit Zahir Pajaziti dhe Vasil Andoni.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive e nënstacionit.

3.

Nga 35/10[kV] Mazgiti do të ndërprehet:

LP 10(kV) Shkabaj (kodi: 15019002) nga ora 09:00 deri 14:00

Vendet: Shkabaj, Mazgit- një pjesë, Obiliq një pjesë, Reforma dhe Al Petrol.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

Gjakovë

1.

NS 35/10 [kV] Malisheva do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Kijeva (kodi: 82082007) prej orës 09:00 -14:00

Vendet: fshatrat: Balincë, Bubavec, Drenoc, Gollubovc, Kijevë, Llazicë, Lubizhdë, Mleqan, Plloçic, Polluzhë dhe Stapanicë.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

2.

Nga TS 35/10 kV Xërxa do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Denji (kodi 82081007) prej orës 10:00 deri 11:00 dhe nga ora 14:00 deri 15:00

Vendet: fshatrat: Çifllak, Denjë, Dobidol, Guri Kuq, Kaznik, Kramovik, Polluzhë, Rakovinë, Ratkoc (një pjesë).

Arsyeja: Energjizimi i trafostacionit 10/04kV në fshatin.

Ferizaj

1.

TS 110/35/10 kV Lipjan do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Gadime (kodi: 41000013) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: fshatrat: Babush (një pjesë), Babush i Muhaxherëve, Bjeshkas (një pjesë), Gadime e Ulët, Gadime e Epërme, Vrellë (një pjesë) dhe Vrellë e Goleshit (një pjesë).

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve dhe izolatorëve.

2.

Në NS 35/10 [kV] Shtime do të ndërprehet:

Dalja 10 [kV] Carraleva (Kodi: 41046004) prej orës 09:00 deri 14:00

Vendet: Një pjesë e Shtimes, Qesta e Reçakut, Reçaku, Belinci, Caraleva, Topilla, Llanisht, Devetak, Grejqevc, Zborc, Pjetkreshtica, Duga dhe Karaçica.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

Gjilan

1.

Nga NS 35/10 kV Kllokot do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Industriali (kodi: 61065005 ) nga ora 09:00 deri 14:00

Vendet: Fshati Mogillë; rrugët: Zona Industriale Viti-Kllokot (një pjesë), bizneset në rr. Kllokot – Viti dhe rruga e Preshevës (një pjesë).

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

08.10.2022

Punime në projekte investive

Gjakovë

1

Nga TS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet dalja 10 kV Cermjani në stabiliment dhe pa tension mbesin:

TS 10/04 kV CERMJAN (kodi: 80080012322) prej orës 08:00 deri në ora 17:00

Vendet: Cërmjan te sharra.

Arsyeja: Punime në projekte investive Lot 11 Gjakove Feeder 2.

2.

Nga NS 220/35/10(20)[kV] Podujeva do të ndërprehet:

LP 10(20)kV Letanci (kodi: 14000012) nga ora 11:00 deri 17:00

Vendet: Obranq, Peran, Obranq 1, 2, 3, Bradash, Bajqin, Katunishte, Lepaj, Dobratin 1, Ferma e Pulave Peran.

Arsyeja: Projekte investive, realizimi i punimeve në rrjetin e tensionit të mesëm për projektin TSSHB – 14000012154 – Dobratin 2 – e re.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë