Loading…

Punëtori ia merr 11 mijë euro firmës në Lipjan dhe nuk lajmërohet më në punë

  • 13/05/2022 | 08:30

Punëtori ia merr 11 mijë euro firmës në Lipjan dhe nuk lajmërohet më në punë

Foto ilustrim

Një punëtorë i një kompanie kosovare në Lipjan, i ka marrë 11 mijë euro dhe nuk është lajmëruar në punë, shkruan Gazeta Metro.


Dje në Lipjan ankuesi mashkull kosovar menaxher i financave në një firmë private, ka raportuar se i dyshuari mashkull  kosovar (punëtor i firmës), gjatë shpërndarjes së mallit nga blerësit ka marr një shumë parash prej 11.000 € dhe nuk është lajmëruar në punë.

Nuk raportohet për të arrestuar.

Rasti është duke u hetuar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë