Loading…

Punëtori i Bechtel Enka’s për pak sa nuk e pësoi, mbeti i varur në vinç për dy orë

  • 27/10/2018 | 18:01

Punëtori i Bechtel Enka’s për pak sa nuk e pësoi, mbeti i varur në vinç për dy orë

Mbrëmë në autostrandën ”Arbën Xhaferi” ndodhi një incident ku u lënduan disa punëtorë të kompanisë Bechtel Enka.


Gjashtë punëtorë pësuan lëndime trupore, të cilët më pastaj iu nënshtruan trajtimeve mjekësore, transmeton gazetametro.net

Asnjë nga ta nuk ishte në rrezik për jetë.

Mirëpo, pamje të reja tregojnë se si në mbrëmjën e incidentit, njëri nga punëtorët, Përparim Sadiku, kishte mbetur i varur në vinç për dy orë.

Fotot tregojnë punëtorin i cili ndodhet në një pozitë tejet të vështirë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë