Loading…

Punë e kryer: Ronaldo kalon tek United, caktohen testet mjekësore

  • 27/08/2021 | 16:56

Punë e kryer: Ronaldo kalon tek United, caktohen testet mjekësore

Cristiano Ronaldo të jetë lojtar i skuadrës së Manchester United.


Ylli portugez ka vendosur të largohet nga Juventus dhe po planifikon rikthimin në skuadrën ku bëri emër, Manchester United.

Sipas raportimeve të ‘RMC’ dhe ‘Mirror’, tashmë është punë e kryer çështja e transferimit të Ronaldos tek Manchester, transmeton Periskopi.

Testet mjekësore janë caktuar tashmë për lojtarin, dhe thuhet se ato do të kryhen në Lisbonë.

Pesë herë lojtari më i mirë në botë do të ketë kontratë dy vjeçare me ‘Djajtë e Kuq’. Tashmë pritet zyrtarizimi i kësaj marrëveshje.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë