Loading…

Publikohet video tronditëse, si ra zjarri në lokal që u mori jetën 113 të ftuarve në dasmë

  • 29/09/2023 | 15:17

Publikohet video tronditëse, si ra zjarri në lokal që u mori jetën 113 të ftuarve në dasmë

Pamje të reja të tragjedisë së ndodhur në Irak, ku 113 persona humbën jetën pasi zjarri shpërtheu në një dasmë, janë publikuar në mediat sociale.


Video e re tregon momentin e parë kur flakët nisën brenda sallës së eventeve.

Flakët kanë nisur të shfaqen pak pasi çifti i sapomartuar nisin të kërcejnë në pistën e vallëzimit, ndërsa rreth tyre janë ndezur fishekzjarrë.

Pikërisht prej tyre ka marrë flakë tavani i dekoruar me rastin e dasmës.

Ciffti i sapomartuar Haneen dhe Revan i kanë shpëtuar flakëve duke u fshehur në kuzhinë, ndërsa familjarët që i kanë vizituar në spitalin ku po trajtohen për plagët e marra, kanë thënë për mediat se çifti është në gjendje të rënduar psikologjike.

Babai i dhëndrit i tha CNN se ai konsideron përgjegjës për tragjedinë pronarin e lokalit ku do të zhvillohej dasma.

“Fajësoj pronarin e lokalit për atë që ndodhi sepse nuk kishte as zjarrfikëse dhe as masa sigurie“, u shpreh ai.

Tragjedia me 113 të vdekur dhe më shumë se 150 të plagosur ka ndodhur në qytetin Karakos, pranë Mosulit./A2NN

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë