Loading…

Publikohet sondazhi i fundit: Populli i pakënaqur me VV’në, kaq për qind po e mbështesin tani

  • 15/02/2022 | 21:23

Publikohet sondazhi i fundit: Populli i pakënaqur me VV’në, kaq për qind po e mbështesin tani

Nëse do të mbaheshin zgjedhjet sot, Vetëvendosje do të fitonte me 34.7%, transmeton Gazeta Metro.


Një vit pas zgjedhjeve parlamentare, emisioni “Rubikon” në Klan Kosova solli të dhënat e hulumtimit të opinionit publik të realizuar nga PIPOS.

Sipas matjeve të opinionit publik, nëse do të mbaheshin zgjedhjet parlamentare sot, Vetëvendosje do të fitonte me 34.7%.

Më pas vjen LDK-ja me 24.10%, PDK-ja me 21.3%, AAK me 7.70%, ndërsa 7.50% nuk do të kishin votuar.

Kujtojmë që VV i kishte fituar zgjedhjet me 50.3%, derisa shihet se përkrahja po bie dukshëm. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë