Loading…

Publikohet raporti për 24 orë: 24 viktima me virus dhe afër 1 mijë raste të reja

  • 05/09/2021 | 15:00

Publikohet raporti për 24 orë: 24 viktima me virus dhe afër 1 mijë raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditura të dhënat e 24 orëve të fundit sa i përket bilancit të virusit Korona në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Sipas këtij raporti, në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 24 vdekje të reja me COVID-19.

Nga 10,614 të testuar gjithsej, rreth 890 raste kanë rezultuar pozitive.

Për këto 24 orë, numri i të shëruarve ka qenë 1,712, ndërsa janë administruar 19 mijë e 526 doza vaksinë.

Raporti i plotë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë