Loading…

Publikohet raporti ditor nga MSH: Edhe sot shënohet numër i lartë i rasteve me virus

  • 01/07/2022 | 12:06

Publikohet raporti ditor nga MSH: Edhe sot shënohet numër i lartë i rasteve me virus

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se janë konfirmuar 167 raste pozitive me virus, shkruan Gazeta Metro.


Në 24 orët e fundit janë dhënë 25 doza të vaksinës kundër COVID-19

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.615 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.746 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 563 testime, 167 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 29 qytetarë. Në total numri i rasteve aktive është 730. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë