Loading…

Publikohen rezultatet për të parin e PD’së

  • 13/06/2021 | 20:17

Publikohen rezultatet për të parin e PD’së

Anëtarësia e Partisë Demokratike ka votuar sot për të zgjedhur kryetarin e ri të kësaj partie.


Në garë janë kryetari aktual Lulzim Basha, Agron Shehaj, Fatbardh Kadilli dhe Edit Harxhi.

Euronews Albania ka mësuar rezultatet e para për disa degë të PD. Në Memaliaj rezulton se Basha ka marrë 177 vota, Shehaj 46 kurse Kadilli dhe Harxhi nga dy vota secili. Ndërsa në degën e PD në Kolonjë rezultati është 140 vota për z. Basha dhe 82 për Shehaj, Harxhi 16 vota dhe Kadilli 6 vota.

Në degën e Himarës, ka pasur një rezultat në ngushtë mes Lulzim Bashës dhe Agron Shehajt 52 vota me 35.

Rezultati i garës brenda PD

Dega Memaliaj

Basha 177

Shehaj 46

Kadilli 2

Harxhi 2

Dega Kolonjë

Basha 140

Shehaj 82

Harxhi 16

Kadilli 6

Dega Himarë

Basha 52

Shehaj 35

Dega Çërik

Basha 388

Shehaj 56

Dega Vorë

Basha 291

Shehaj 54

Dega Tepelenë

Basha 96

Shehaj 46

Dega Poliçan

Basha 99

Shehaj 26

Dega Krujë

Basha 527

Shehaj 55

Dega Tropojë

Basha: 332

Agroni 127

Dega Maliq

Basha 411

Shehaj 90

Kadilli 8

Harxhi 7

Dega Peqin

Basha 509

Shehaj 45

Dega Pukë

Basha 287

Shehaj 74

Kadilli 9

Harxhi 7

Dega Rrogozhinë

Basha 294

Shehaj 76

Dega Delvinë

Basha 205

Shehaj 57

Harxhi 29

Kadilli 4

Dega Fushë-Krujë

Basha 306

Shehaj 91

Harxchi 9

Kadilli 7

Dega Selenicë

Basha 102

Shehaj 119

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë