Loading…

Publikohen pamje të autorit që vrau policin shqiptar (Video)

  • 14/04/2017 | 16:46

Publikohen pamje të autorit që vrau policin shqiptar (Video)

Policia e Tiranës ka publikuar pamje të autorit të dyshuar të vrasjes së ish-drejtuesit të policisë, Artan Cuku, ngjarje e ndodhur më 8 prill.


Ai është filmuar nga kamerat e sigurisë së disa bizneseve që të çojnë në “Rrugën e Kosovarëve” ku banonte komisari.

Nga pamjet e publikuara nga policia, personi duket i veshur me tuta sportive dhe mban në kokë një kapele të bardhë që i mbulon fytyrën.

Policia shpreson që qytetarët mund ta identifikojnë edhe nga të dhëna të tjera dhe për këtë ka vënë në dispozicion një nr telefoni.

Për çdo informacion të vlefshëm në tavolinë është vënë edhe një shërblimi prej 3 milionë lekësh, por sipas burimeve nga blutë e kryeqytetit shuma mund të rritet në ditët në vijim deri në 10 milionë.

Ndërkohë, hetimet për vrasjen e bujshme, po vijojnë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Hetimet thonë burimet janë fokusuar në 3 pista, ajo për shkak të gjakmarrjes, për shkak të detyrës dhe pista për shkak të konflikteve në fushën e policive private, ku i ndjeri Cuku administronte një shoqëri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë