Loading…

Publikohen formacionet zyrtare të derbit Drita-Ballkani

  • 26/02/2022 | 12:19

Publikohen formacionet zyrtare të derbit Drita-Ballkani

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të kësaj jave në Superligën e Kosovës ndërmjet Dritës dhe Ballkanit, duel i cili zhvillohet në Gjilan, transmeton Gazeta Metro.


Kryendeshja e kësaj xhiro është Drita-Ballkani, dy ekipet janë pretendentët kryesorë për titull këtë edicion. Gjilanasit gjenden në pozitën e tretë në renditje me 41 pikë gjithsej, një pikë më shumë kanë ‘Xhebrailat’ dhe Gjilani që ndajnë pozitën e parë, respektivisht të dytën.

Formacioni zyrtar i Dritës:

Maloku, Limani, Cuculi, Balde, Bardhoku, Broja, Jashari, Namani, Muja, Ajzeraj, Simonovski.

Formacioni zyrtar i Ballkanit:

Frashëri, Kuc, Thaqi, Hoxha, Jashanica, Astrit Thaqi, Korenica, Gripshi, Krasniqi, Hoffman. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë