Loading…

PSG është afër marrëveshjes me skuadrën holandeze për huazimin e Xavi Simons

  • 25/06/2022 | 23:06

PSG është afër marrëveshjes me skuadrën holandeze për huazimin e Xavi Simons

Një ndër futbollistët për të cilin pritshmëritë janë të mëdha, Xavi Simons, me gjasë do të huazohet këtë sezon te skuadra e njohur holandeze, PSV Eindhoven, transmeton Gazeta Metro.


Sipas gazetarit të famshëm, Fabrizio Romano, Paris Saint-Germain është në prag të arritjes së marrëveshjes me Xavi Simons për të zgjatur kontratën dhe më pas ta huazojë atë te PSV Eindhoven.

Ai në postimin e tij në Twitter bën të ditur që negociatat janë në fazën përfundimtare dhe Simons nga sezoni i ardhshëm mund të jetë pjesë e PSV.

Holandezi edicionin e kaluar kishte zhvilluar gjashtë ndeshje me ekipin e parë në Superligën e Francës, ndërsa në Uefa Youth League kishte shënuar katër gola dhe regjistroi gjashtë asistime në shtatë takime.

19-vjeçari ishte transferuar në Francë në vitin 2019 nga Barcelona dhe konsiderohet si një ndër kandidatët potencial për të fituar Topin e Artë në të ardhmen. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë