Loading…

PSG arrin marrëveshje me Pochettinon për ndërprerjen e kontratës, kjo është shuma që do të paguaj klubi

  • 30/06/2022 | 21:35

PSG arrin marrëveshje me Pochettinon për ndërprerjen e kontratës, kjo është shuma që do të paguaj klubi

Skuadra e Paris Saint-Germain është raportuar se ka arritur marrëveshje me trajnerin e saj, Mauricio Pochettino, për ndërprerje para kohe të kontratës. Kjo do t’i kushtojë klubit në total prej 10 milionë eurove në kompensim, transmeton Gazeta Metro.


Mauricio Pochettino ka kohë që raportohet se nuk do të jetë më trajner i PSG’së, me bisedimet të cilat thuhet se ishin zvarritur kohët e fundit, sepse kampionët e Francës kërkonin të ulnin shumën që ai do të merrte.

Por, në fund është arritur kompromisi me Pochettinon dhe stafin e tij të cilët u përpoqën të mbanin të gjitha pagat e tyre për vitin e fundit të kontratave të tyre.

Siç raporton mediumi francez, L’Equipe, zyrtarizimi i largimit të argjentinasit pas 18 muajve nga PSG do të bëhet këtë të enjte dhe tani do të hapë derën për trajnerin e Nice, Christophe Galtier, i cili do të marr detyrën.

Kujtojmë që me Galtier ishte raportuar se javën e kaluar drejtuesit e skuadrës franceze kishin arritur marrëveshje për një kontratë dy vjeçare dhe ai do të largohet nga Nice vetëm pas një viti. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë